Jachtserwis.pl - Portal Żeglarski - Artykuły archiwalne https://dpmptsp.pareparekota.go.id/sdemo/
Artykuły archiwalne

Artykuły archiwalne

kordom    

     Mają wierną publiczność. Niektórzy, jeżdżąc od miasta do miasta, słuchają ich na żywo kilka razy w roku. Bilety na ich koncerty rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Fani rzucają Dominice pod nogi róże, a Andrzejowi przynoszą whisky. Trudno byłoby powiedzieć, że Korycki i Żukowska to zwykły muzyczny duet. To raczej zjawisko i sceniczny fenomen. O balladowym muzykowaniu i rosyjskich pieśniach kilka słów z Andrzejem Koryckim.

Ostatnio wplatają się wam między piosenki żeglarskie utwory Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, także Żanny Biczewskiej. Czy to już zmęczenie szantami?

Andrzej Korycki zapewnia, że po prostu zawsze śpiewa to, co lubi, a nie to, co wypada śpiewać lub to, co wymyślił reżyser koncertu. Rosyjskie ballady są mu bliskie od dawna, miały duży wpływ na kształtowanie muzycznej wrażliwości. Dodatkowo zwraca uwagę, że obecnie nikt nie śpiewa tego repertuaru a jest on mu bardzo bliski. Wspomina „Kiedy 30 lat temu wysłano mnie na festiwal piosenki radzieckiej do Zielonej Góry, utwory Okudżawy były moją tarczą, jedynym sposobem na to, jak wyjść obronną ręką z uczestnictwa w tym wydarzeniu”. Po latach od czasu do czasu śpiewałem te piosenki dla siebie lub najbliższych znajomych. Żeglarze znają te utwory i nawet chętnie słuchają rosyjskich ballad i zapewne dlatego na końcu świata, w Sztynorcie, mogły obok siebie wybrzmieć nuty „Pieśni gruzińskiej” i utworu „Gdzie ta keja?”. Aktualnie miłośnicy ballad Koryckiego i Dominiki oczekują na nową płytę z akcentami rosyjskimi.

Dość długo czekamy na ten krążek który powinien być już na rynku od kilku miesięcy. Niestety, spadkobierca Wysockiego gdzieś się przeprowadzili i wydawca nie może uzyskać zgody na wydanie na płycie utworów Wołodii. Trwają intensywne poszukiwania. Poza rosyjskimi balladami na krążku zarejestrowano stare, czasem trochę zapomniane piosenki, niektóre z początków przygody ze sceną. Nagrano między innymi „Trzy życia” oraz piosenkę „Robimy Ciechocinek”.

 

Duet zobaczymy i usłyszymy na lutowym krakowskim festiwalu Shanties

boatshow2013LodzlW łodzi zakończyły się kolejne targi sprzętu pływającego.


W kategorii jachty żaglowe:

Złoty Medal otrzymała firma Northman  Krzysztof Stępniak projekt jachtu Maxus 33.1

Wyróżnienie dla firmy Sedna Yachts Jan Sulima za jacht Sedna 24.

W kategorii jachty motorowe:

Złoty Medal targów dla firmy Balt Yacht za prototyp houseboata Balt 818 Tytan.

Wyróżnienie dla firmy Dalpol Palion Tomasz za houseboat Phenix 800.

W kategorii osprzęt i wyposażenie otrzymała:

firma Sky – Yacht Sebastian Sadowski za łódź do turystyki wodnej z innowacyjnym systemem sterowania Joyboat

Nagrody dziennikarzy tym razem przyznano:

Główna nagroda dla firmy Viko Yachts za łódź żaglową Viko S 22.

Wyróżnienie dla:

Power Boats Poland za jacht Beneteau First 20.
Taurus Sea Power za skuter wodny Sea-Doo Sparky.
Diesel Air Poland za fotele Besanzoni.
Nagroda publiczności dla   jacht Cosinus 33 Janmor

 

boot logo berlin13de

AHOJ BERLIN!

Zapraszamy na targi BOAT & FUN Berlin!

 

Między 20 a 24 listopada 2013 r. Targi Berlińskie otwierają swe podwoje dla wszystkich miłosników aktywnego wypoczynku nad wodą – żeglarzy, kajakarzy, nurków, surferów, tych, których pasjonują dynamiczne sporty takie jak kite surfing, wake boarding czy narty wodne oraz dla tych, którzy lubią po prostu posiedzieć nad jeziorem z wędką. Wszyscy oni – a także amatorzy innych dyscyplin uprawianych na świeżym powietrzu, jak choćby kolarstwa górskiego, wspinaczki górskiej i joggingu – mogą tu znaleźć coś ciekawego.

berlin boating2013

 

Targi Boat & Fun to miejsce, gdzie swoją ofertę prezentują producenci wszelkiego rodzaju łodzi motorowych, żaglowych, kajaków, pontonów, małych łódek, silników i wyposażenia do łodzi, ubrań oraz całej gamy sprzętu potrzebnego do uprawiania sportów wodnych i nie tylko. Nie zabraknie łodzi elektrycznych, hybrydowych, a także przebudowanych według indywidualnych potrzeb. Wśród wystawców są też firmy czarterowe, organizatorzy turystyki wodnej, przystanie, szkoły żeglarskie, wydawnictwa, kluby i stowarzyszenia. Bardzo popularna częścią targów jest giełda łodzi używanych. Boat & Fun to świetna okazja, by zorientować się w sytuacji na rynku wodniackim i dokonać zakupów, nieraz z dużymi zniżkami. Dodatkowo podczas imprezy będa mieć miejsce spotkania z ekspertami i fora dyskusyjne oraz zawody w wake boardingu „Wake Masters“. Organizatorzy zapraszają też na Galę – Noc Łodzi, czyli spotkanie biznesowo-towarzyskie połączone z nocnym zwiedzaniem wystawy (20.11 od 18.00 do północy).

 

Targi żeglarskie w Berlinie mają długą tradycję - pierwsza berlińska wystawa łodzi miała miejsce w Wannsee (w południowo-zachodniej części miasta) 14 lipca 1902 r. - 111 lat temu! Targi Boat & Fun Berlin po raz pierwszy odbyły się w 2002 r., w dwóch halach wystawowych – w ciągu 11 lat rozrosły się tak, że dziś zajmują już 14 hal. Swoją popularność (w zeszłym roku odnotowały 700 wystawców i 32400 zwiedzających) zawdzięczają temu, że koncentrują się zarówno na sportach i rozrywkach na wodach śródlądowych i przybrzeżnych wodach morskich, jak i na organizacji turystyki wodnej. Nie bez znaczenia jest fakt, że dzięki licznym akwenom, dobrej infrastrukturze wodniackiej i bliskości Bałtyku sporty wodne są w Brandenburgii ogromnie lubiane i prężnie się rozwijają.

 

Więcej na stronie www.boot-berlin.de, wszelkich dostępnych informacji udziela również Promesse - Przedstawicielstwo Targów Berlińskich w Polsce, które oferuje też bilety wstępu w cenach promocyjnych: www.targiberlinskie.pl,

kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

HH VOLVO OCEAN

HELLY HANSEN UBIERA ŻEŃSKĄ ZAŁOGĘ SCA W ZAWODACH
VOLVO OCEAN RACE 2014-15

 

galeria zdjęć


Oslo (15 października 2013) – Helly Hansen, norweski producent najwyższej klasy odzieży żeglarskiej i obuwia podpisał trzyletni kontrakt jako SCAec13-RT0080oficjalny dostawca odzieży i obuwia dla SCA (wiodącego producenta artykułów higienicznych oraz produktów pochodzenia drzewnego), który przystępuje do wyścigu Volvo Ocean Race w sezonie 2014-15. Start w pełni kobiecej załogi SCA to pierwsza wyjątkowa wiadomość ogłoszona w związku z wyścigiem Volvo Ocean Race, który startuje 4 pażdziernika 2014 r. Aktualnie wybrano siedem członkiń załogi, które tworzą team SCA. Przez ostatnie siedem miesięcy załoga trenowała w swojej bazie w Lanzarote (Hiszpania). Pod koniecwrześnia SCA zaprezentowało swój nowy jacht - Volvo Ocean 65 na którym międzynarodowa załoga będzie kontynuować swój program treningowy, aż do startu wyścigu. Wiodące rozwiązania technologiczne i innowacyjny skandynawski design zadecydowały o wyborze Helly Hansenna oficjalnego dostawcę odzieży i obuwia dla załogi SCA. Szeroka gama odzieży żeglarskiej, bielizny termoaktywnej oraz obuwia, jak również kolekcja odzieży sportowej z elementami wzornictwa marynistycznego -Helly Hansen ma wszystko, czego potrzebuje ten szczególny projekt. Helly Hansen rozpoczęło pracę nad stworzeniem specjalnej linii produktów dedykowanych SCA i podkreślających wizerunkowe aspekty partnerskiej marki. Projekt uwzględnia też nowy, mocny design dla ekipy wspierającej załogę na lądzie i dla kibiców. Część z nowopowstałych produktów będzie również do nabycia w sieci sprzedaży Helly Hansen.

„Trasa rejsu wynosi 40 000 mil morskich, a w trakcie rejsu członkinie załogi SCA będą narażone na wszelkie możliwe zagrożenia ze strony oceanu” – zauważa Erik Burbank, z-ca dyrektora globalnego marketingu Helly Hansen. „SCA postrzegamy jako zespół utalentowanych i świetnie zorganizowanych żeglarzy sponsorowanych przez organizację utalentowaną nie tylko na tyle aby odnieść sukces w wyścigu, ale również aby odzwierciedlić ducha wyścigu Volvo Ocean Race. Dokładnie takiego partnera pragnie Helly Hansen. Nie możemy się doczekać startu wyścigu.”
Helly Hansen to marka związana z załogami Volvo Ocean Race – od początku czterdziestoletniej historii tego wyścig dookoła świata. Ich partnerstwo z kobiecą załogą SCA jest ważnym momentem w rozwoju firmy. Wybór Helly Hansen na partnera dostarczającego odzież dla naszego teamu był właściwie oczywisty. – mówi Richard Brisius z załogi SCA – dla teamu SCA decydującym kryterium była gotowość Helly Hansen do stworzenia odzieży żeglarskiej dedykowanej kobietom. To była niezwykle interesująca podróż i jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani z nowej kolekcji - i z wpływu jaki mieć ona będzie na rezultaty sportowe i znakomity wygląd naszej załogi.

Własnie zakończył się finał regat The Tall Ships Races 2013 w Szczecinie to nie tylko wielka impreza dla fanów morza i żeglowania. Na szczecinian i gości czekało sporo muzycznych atrakcji z galą ESKA Music Awards 2013 na czele! 

Galeria z regat

Copyright © 2012-2024. All Rights Reserved.-->