Jachtserwis.pl - Portal Żeglarski - Ostatnie dni przez startem wyprawy "Katharsis II" https://dpmptsp.pareparekota.go.id/sdemo/
Rejsy

Na 10 dni przed planowanym startem wyprawy "Non-stop dookoła kontynentu Antarktydy wzdłuż i na południe od 60° szerokości geograficznej południowej" do V & A Mariny w Kapsztadzie przybyła już cała załoga jachtu "Katharsis II".

informacja prasowa AntarcticCircle60s.pl

zaloga katharsis ii

Przygotowania do wyprawy idą pełną parą od rana do wieczora. Cała dziewięcioosobowa załoga żyje zbliżającym się rejsem. Tymczasem w marinie dominuje atmosfera wyścigów i regat. Ostatni finał przygotowań wyprawy w porcie jachtowym w Kapsztadzie zbiegł się z pobytem ekip słynnych regat Volvo Ocean Race. Nieopodal "Katharsis II" stoją wspaniałe maszyny regatowe.

Podczas, gdy polska załoga szykuje na swój rejs ciężkie żagle oraz zwozi i przygotowuje prowiant na kilka miesięcy, załogi regatowe VOR polerują burty i przeglądają lekkie spinakery. Wszystkie zespoły mijają się codziennie i serdecznie pozdrawiają. Żeglarstwo łączy!

W piątek 8 grudnia odbyły się widowiskowe regaty na akwenie blisko portu. Załoga "Katharsis II" oderwała się na chwilę od prac na pokładzie i popłynęła jachtowym pontonem na zewnątrz portu, by pokibicować załogom Volvo podczas wyścigu portowego.

Volvo Oean Race
Autor: AntarcticCircle60s.pl Wyścig portowy w Kapsztadzie

Było wietrznie, gorąco i jednocześnie zimno, po prostu - niesamowicie. Jachty Volvo cięły wodę niczym motorówki i kotłowały się przy bojach. Jednocześnie lodowata tutaj woda Atlantyku (około 8-9 stopni) i przelewające się przez burty pontonu fale skutecznie chłodziły kibiców.

Ciekawe jest takie zderzenie dwóch zupełnie różnych wymiarów żeglarstwa – regatowego w wydaniu jachtów Volvo i wyprawowego, które załodze "Katharsis II" jest teraz coraz bliższe.

Pozdrowienia dla wszystkich żeglarzy w Polsce    Załoga "Katharsis II"

Więcej informacji o wyprawie na http://antarcticcircle60s.pl/

Copyright © 2012-2024. All Rights Reserved.-->