Powyżej 7,5 m

Premiera z  roku 2012 Stoczni Jachtowej  Antila Jacht z Radomia to jacht żaglowy Antila 26CC,  Złoty Medalista Targów Boatshow 2012 w Łodzi oraz odznaczony Nagrodą Główną w kategorii Jacht Czarterowy Roku 2012  na Mazurskich Targach Sportów Wodnych  w Giżycku.Łódź zaprojektowana przez team konstrukcyjny Adam & Michał Orych  nawiązująca  swoją stylistyką do Antili 27, jest ukłonem w kierunku  wszystkich, którzy potrafią subtelnie połączyć spontaniczną radość żeglowania ze sportowym zacięciem.Nowatorsko rozwiązana mesa pozwoliła podzielić wnętrze łodzi na kambuz, osobny przedział toalety i dwie zamykane kabiny z dwuosobowymi kojami. Jacht jest  symbolem komfortu, który już na pierwszy rzut  oka określa jego charakter. Zastosowanie oświetlenia typu LED gwarantuje doskonałe oświetlenie wnętrza przy minimalnym użyciu  energii.

Dane techniczneantila26cc

Długość kadłuba 7,8 m
Długość całkowita 8,3 m
Szerokość całkowita 2,9 m
Zanurzenie bez miecza / z mieczem 0,39 / 1,62 m
Max. wysokość w kabinie 1,86 m
Powierzchnia żagli / Grot / Fok 35,5 m2
Masa transportowa 2650 kg
Balast denny 800 kg
Masa miecza uchylnego 100 kg
Liczba osób załogi 6 / 8
Kategorie projektowe C

mariner24Jacht  zaprojektowany typowo do  rodzinnych wypadów dla armatorów prywatnych lub dla amatorów coraz  popularniejszych czarterów . Projektant Wojciech Spisak przewidział trzy konstrukcje : z mieczem obrotowym i balastem w dnie na wody śródlądowe i amatorskie pływanie, wersja morska z wymienna płetwa kilową spełniająca kryteria kategorii B oraz wersja sportowa z ciężkim profilowanym mieczem szybrowym ,powiększonym  ożaglowaniem idealna do regat jachtów kabinowych . Zapewnia komfort załodze od 4 do 8 osób .W skład wyposażenia standardowego wchodzi kabina WC, kambuz z lodówką . Otwarty od rufy kokpit  zapewnia swobodny dostęp  dla załogi.  

Dane techniczne
długość                    7,62  m
szerokość                 2,52  m
zanurzenie         0,28/1,12-1,42
powierzchnia żagli       26    m2
wysokość w kabinie    1,80  m
załoga max                  8  osób
masa                        1,50   t

pasja-800-1Jacht projektu Janusza Maderskiego do samodzielnej budowy wygodny i dzielny jacht turystyczny. Zaprojektowany do pływań morskich oraz śródlądowych - w wersjach ze zmiennym zanurzeniem. Bardzo dobra zwrotność, zrównoważenie i stateczność. Sternik łatwo zachowuje kontrolę nad jachtem również w głębokich przechyłach. Przeznaczony dla załogi do 6 osób, przy czym najwygodniejsze będzie żeglowanie np. 4-osobowej rodziny z pozostawieniem koi - kanap w mesie wyłącznie do użytku dziennego. W czarterach bywa używany przez 8-osobowe załogi. Miecz i ster "lekkie", podnoszone obrotowo. Przewidziano dwie wersje balastu wewnętrznego: stały, przykręcany do denników lub wodny, którego pozbycie się znakomicie ułatwia transport jachtu. Do pływań morskich zaprojektowano balast stały lub wersję z kilem podnoszonym w stalowej skrzyni kilowej - rozwiązanie podobne do zastosowanego w "Pasji 620". Skrzynia kilowa mieści się pod stołem mesy i stanowi jego podstawę. Maszt aluminiowy kładziony. Poprowadzone na nadbudówce szoty grota nie przeszkadzają w kokpicie. Wszystkie fały wybierane z kokpitu. Kokpit odpływowy, dwupoziomowy. Długa wodnica, sprawne płetwy, niewielka powierzchnia zmoczona, wypłaszczone przekroje i wysoka wolna burta oraz sprawne ożaglowanie zapewniają szybką i suchą żeglugę. Niewielkie zanurzenie jachtu z podniesionym mieczem umożliwia dojście do plaży i ułatwia wyciąganie na przyczepę. Jacht posiada bardzo przestronne wnętrze. Po lewej stronie od zejściówki znajduje się możliwa do oddzielenia od reszty wnętrza koja rufowa, nad którą pod ławami kokpitu jest wysokość umożliwiająca siedzenie. Duży kambuz z pełnym programem. Zamykana toaleta z możliwością zainstalowania prysznica. Stolik i szafka nawigacyjna. Między kojami w mesie duży (150 x 70 cm) stół z opuszczanymi bokami. Przy stole może usiąść 8 osób. pasja-800-2Za grodzią podmasztową kabina z dwuosobową koją. Nad całym obszarem koi wysokość umożliwiająca wygodne siedzenie. W mesie wysokość stania 180cm. Na jachcie liczne szafy, szafki i półki. Konstrukcja kadłuba sklejkowa z pasów sklejki łączonych na zakładkę. Rozwiązanie takie nadaje jachtowi charakterystyczny wygląd dając jednocześnie wrażenie obłości kadłuba. Wszystkie pasy poszycia opracowano jako powierzchnie rozwijalne,lekko pochylono dziobnicę, co umożliwia łatwe poszywanie bez stosowania dużych docisków. Dokumentacja przewiduje również wersję kadłuba o obłych liniach, wycinanych wręgach i trzech wariantach poszycia: listewkowe, listewkowe laminowane, diagonalne. Pawęż płaska (łatwiejsza w wykonaniu) lub wypukła.  Jacht można wykonać jako niezatapialny.

DANE TECHNICZNE

długość 8,00 m
 szerokość  2,50 m
 zanurzenie  0,30/1,50 m
 żagle  31 m2
wypór 1900 kg
masa 1130/730 kg (balast wodny)
balast 400-450 kg
wolna burta 1,06 m

Phobos 24To najstarsza obecnie produkowana, sprawdzona jednostka Dalpol Yacht łącząca znakomite walory nautyczne z łatwością obsługi. Projektantem jest Jerzy Pieśniewski. Przytulny dla 6 osobowej załogi. Jacht uniwersalny, zarówno do czarteru jak i dla prywatnych armatorów.Uniwersalny cruiser do żeglugi zarówno po śródlądziu jak i po morskich wodach wewnętrznych. W nowoczesnej, ale umiarkowanej stylistycznie formie doskonale wykonanego kadłuba jak i pokładu zawarto obszerne i kompletne wnętrze z 6 kojami, pomieszczeniem sanitarnym, kambuzem z wodą czystą i zaburtową, szafą, licznymi bakistami i jaskółkami naphobos-24w rzeczy osobiste załogi. Jacht  żegluje szybko  łatwo manewrując przy każdej sile wiatru. Przyjemność tę pogłębia łatwa obsługa dzięki wyposażeniu w nowoczesne urządzenia pokładowe.

Dane techniczne:

Długość całkowita:  7,60 m
Szerokość kadłuba:  2,50 m
Zanurzenie:  0,27/1,40 m
Wysokość masztu  10,50 m
Masa balastu 400 kg
Masa miecza 80 kg
Masa jachtu: 1550 kg
Wysokość w kabinie: 1,60 m
Ożaglowanie: 26,0 m2
Liczba koi: 5 + 1

phobos29Phobos 29 wygodny jacht turystyczny przeznaczony dla 8-mio osobowej załogi. Projekt wyszedł spod ręki  Jerzego Pieśniewskiego który w zamyśle przeznaczył go  do żeglugi śródlądowej oraz na  przybrzeżnych wodach morskich . Jest to największy z Phobosów stworzony by sprostać wciąż rosnącym wymaganiom armatorów prywatnych oraz żeglarzy czarterujących jednostki w trakcie sezonu letniego. Charakteryzuje się dużą funkcjonalnością pokładu i wnętrza oraz doskonałymi walorami nautycznymi. Potwierdziły to  wyniki uzyskane podczas testów gdzie  jacht bez trudu przekraczał prędkość  7 węzłów. Załoga ma do dyspozycji wszystkie niezbędne urządzenia i wyposażenie hotelowe min. obszerne pomieszczenie sanitarne z  WC chemicznym ewentualnie morskim z  umywalką  i kambuzem

Dane techniczne
Długość całkowita         9,15 m
Długość kadłuba           8,50 m
Szerokość kadłuba        2,95 m
Zanurzenie            0,4 /1,50 m   
Masa jachtu                  3     t
Wysokość w kabinie       1,95 m
Ożaglowanie               38,5   m2
Liczba koi                    6 + 2

rapror27-1Nowość roku 2008 zaprojektowany jako turystyczny o regatowych zapędach.
Wykonany zgodnie z dyrektywą 94/25W w zakresie projektowania i konstrukcji oraz 2003/44/WE odnośni wymagań dotyczących emisji spalin i hałasu. Zapewnia dużo miejsca dla 6 osób . Jest to młodszy, choć większy brat Twistera 800 N,  jednostki popularnej i cieszącej się uznaniem wśród żeglarzy na Mazurach. Twister 800 powstał na bazie Twistera 787  zaprojektowanego przez Roberta Rogińskiego i słynie ze swoich znakomitych właściwości nautycznych oraz tego, że szybko łapie przechył. Z kolei zachowując podobne przymioty jeśli chodzi o nautykę, Raptor 27 jest nieco dłuższy (została przedłużona rufa) i większy (zmieniono rozmiar nadbudówki). Generalnie zwykło się mówić, że jest to bardziej wypasiony Twister  (niektórzy nawet używają nazwy Twister 830). Podsumowując, jest to kolejna mutacja udanej i lubianej konstrukcji Twistera. Nie tak wielka i krowiasta jak Twister 987, za to dobrze wyposażona i pływająca o niebo lepiej niż np. hotelowy Tes Dreamer. Pełna satysfakcja gwarantowana!rapror27-1

Dane techniczne:

Długość całkowita

823

cm

Długość linii wodnej

800

cm

Szerokość całkowita

280

cm

Szerokość lini wodnej

220

cm

Balast

800

kg

Zanurzenie

35-150

cm

Maszt

1000

cm

Silnik zaburtowy

6

KM

Załoga

6-8

 

Powierzchnia żagli

32

m2

tango780Tango 780 – klasa turystyczna , występuje w dwóch odmianach, Tango 780S (Sport) i Tango 780F (Family). Różnica pomiędzy konstrukcjami :

Sport posiada otwartą rufę oraz wyższy maszt, a co za tym idzie, większą powierzchnię ożaglowania (jest szybszy), natomiast odmiana Family charakteryzuje się zamkniętą rufą typu retrouse. Oba modele są bardzo popularne, zwłaszcza na jeziorach mazurskich, z uwagi na dobre właściwości nautyczne i bogate wyposażenie.

Tango 780 Family to bardzo komfortowa i wygodna jednostka. Zachęca przede wszystkim bezpieczeństwem, zwłaszcza wobec osób młodych. Kabina została podzielona na dwie części, część dziobową oraz część kambuzową oferując odpowiednio dużo przestrzeni dla 6 osób załogi .Podczas żeglugi zachowuje się bardzo stabilnie nawet gdy warunki pogodowe są złe. Osoby, które cenią sobie bezpieczeństwo, wygodę, komfort przy zachowaniu zwrotności i szybkości jednostki na pewno polubią ten jacht.

Tango 780 Sport to jacht regatowo-turystyczny. Duży kokpit z rozkładanym stolikiem. W kabinie przedział sanitarny z możliwością wstawienia chemicznego WC, szafka kambuzowa z kuchenką dwupalnikową i zlewozmywakiem. Wszystkie liny obsługiwane są z kokpitu. Najczęściej występuje wersja z mieczem obrotowym. Jacht zbudowano z myślą o  żeglarzach ceniących sobie zarówno wygodę żeglowania jak i  własności nautyczne szczególnie lubiany przez osoby młodsze . Obszerny kokpit, mieszczący sześcioro dorosłych osób, plus przestronna kabina to nie jedyne zalety łódki. Tango 780S bardzo dobrze radzi sobie również w konkurencji z innymi jednostkami podobnej klasy, jeśli chodzi o zwrotność i szybkość, warto dodać, że jest to wersja regatowa. Dodatkową zaletą tej konstrukcji jest niewielkie zanurzenie (przy podniesionym mieczu) i możliwość cumowania rufą niemalże na brzegu, duża stateczność oraz ostre pływanie na wiatr.

 Dane techniczne:

Długość:                    7.80 m
Szerokość:                 2.95 m
Zanurzenie:           0,30/1.40 m
Szerokość:                 2.95 m
Wysokość w kabinie:   1.60 m
Powierzchnia żagli:    26.00 m2

Największy i najbardziej luksusowy jacht na Mazurach

twister36Przeznaczony jest dla doświadczonych żeglarzy, którzy cenią w żeglowaniu to, co najważniejsze: niepowtarzalność, wygodę, bezkonkurencyjną nautykę i najnowsze rozwiązania techniczne.

TWISTER 36 charakteryzuje się dwoma sprzężonymi kołami sterowymi które poprzez pompy hydrauliczne sterują dwoma dużymi płetwami sterowymi. Klasyczny miecz zastąpiono bocznymi hydro-skrzydłami o ciężarze 650kg każda, odlane z żeliwa ŻL-250 oraz dodatkowym balastem z ołowiu 500kg w dziobie. Jest to jacht który potrzebuje silniejszych wiatrów aby go rozpędzić. Im silniejszy tym lepiej. Twister 36 charakteryzuje się nowoczesnym kształtem nadbudówki, pokładu, dna, pionowa dziobnica, szeroka i otwarta rufa. Stosunkowo mały opór boczny zwiększa komfort żeglugi.

Niepowtarzalny design kadłuba to wyznacznik współczesnych trendów oraz funkcjonalny wpływ na nautykę łodzi. Wszystko to doskonale wpływa na niepowtarzalne wrażania podczas żeglowania.

 

 

DANE TECHNICZNEtwister36-2

Długość całkowita: 11,20 m
Długość linii wodnej: 11,00 m
Szerokość całkowita: 4,00 m
Szerokość linii wodnej: 2,60 m
Zanurzenie kadłuba:  0,55 m

Zanurzenie całkowite: 0,65-0,75 m
Wysokość wolnej burty: 1,00 m
Wypór: 5 500 kg
Balast: 1 700 kg
Powierzchnia wodnicy: 19,705 m2
Całkowita powierzchnia kadłuba: 39,80 m2
Powierzchnia hydroskrzydła: 1,35 m2
Powierzchnia steru: 0,60 m2
Powierzchnia grota: 38,00 m2
Powierzchnia foka: 30.00 m2
Silnik stacjonarny: 10-30 KM
Załoga - morze: 6 osób
Załoga - śródlądzie: 8 osób

twister800Twister 800n to jacht wyjątkowo zwinny, który daje radość z żeglowania. 8 Metrów długości pozwoli ci pływać nim w 8 osób i to w komfortowych warunkach. Posiada on 4 podwójne koje Po jednej na dziobie i na rufie oraz po bokach jachtu. Koje są prawdziwie królewskich rozmiarów. W jachcie mamy zainstalowany kingston oraz kambuz. Są one montowane po przeciwnych stronach jachtu naprzeciw siebie. Kingston jest dosyć pokaźnych rozmiarów przez co przekona do siebie miłośników używania tego miejsca na jachcie.  Natomiast kambuz pozwala na swobodne gotowanie kilku potraw jednocześnie bez obaw o oparzenia spowodowane zbytnią bliskością rozgrzanych naczyń. Co do żeglowania to jest to jacht stabilny. Za jego stabilizację odpowiadają jego parametry. 8 metrów długości i prawie 3 szerokości sprawiają, iż staje się on pływającym hotelem. Co więcej jego masa sprawia, że jest on wyjątkowo stabilną konstrukcją nie reagującą newralgicznie na drobne szkwaliki. Jacht sam w sobie jest stosunkowo zwinny i szybki. Można nim pływać w naprawdę trudnych warunkach, przy silnych wiatrach. Zanurzenie poniżej 40 cm pozwoli na dopłynięcie tego jachtu w wiele ciekawych i dziewiczych miejsc. Ożaglowanie o powierzchni powyżej 30 m2 pozwala na uzyskiwanie dobrych wyników żeglownych, czym zapewne przekona do siebie miłośników komfortowych rodzinnych podróży po mazurach jak też hobbystów, którzy bez adrenaliny i szybkości żyć nie mogą.

Dane techniczne:

pow. żagli                31         m2
długość                     8         m
szerokość                  2,70    m
zanurzenie        0,35/  1,50    m
wysokość w kabinie     1,80    m
masa                         2         t